רשלנות רפואית בלידה – ההיבט המשפטי

מעל הכל אנו מקווים כי לא תזדקקו לשירותיו של עורך דין רשלנות רפואית בלידה. אנו מקווים כי ההיריון והלידה יעברו בשלום, ויהיה לכם רק אושר. אך כל עורך דין רשלנות רפואית יודע לספר לכם כי זהו אינו תמיד המצב. למרות כי הטכנולוגיות העומדות לרשותנו, ולמרות הרופאים המעולים – לעתים ישנם סיבוכים רפואיים. סיבוכים רפואיים אינם בהכרח רשלנות רפואית, אך במידה ועולה החשש כי מדובר במקרה של רשלנות, יש לבצע בדיקה. תחילה פנו למשרד עורכי דין רשלנות רפואית, שם תתבצע הבדיקה הראשונית של המקרה. במידה וישנן עילות לתביעת פיצויים, עורך הדיו יעניק לכם את כל הליווי המשפטי.

רשלנות רפואית בלידה

מבינה רפואית אנו יודעים כי לידה היא הליך אשר קיים בו סיכון. לצערנו הטבע אינו מושלם, ולעתים התהליך הטבעי משתבש. למזלנו כיום יש לנו את היכולות הטכנולוגיות לזהות מצבים מסוכנים ולהעניק טיפולים מצילי חיים. תגובה מהירה של צוותים רפואיים יכולה לעשות הבדל של שמיים וארץ. רופאים המזהים בזמן מצוקה של התינוק יכולים למנוע מומים מולדי. גם בדיקות גנטיות יכולות למנוע מצבים של לידה בעוולה. אך תמיד חשוב לזכור כי לא כל מקרה שבו תינוק נולד עם מום או נפגע במהלך הלידה, הוא בהכרח מקרה של רשלנות רפואית בלידה.

עורך דין רשלנות רפואית יודע לזהות נורות אדומות, זאת על סמך ניסיונו והיכרותו עם ההליכים הרפואיים והמקרים השונים של רשלנות רפואית. אך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית בלידה יש להיעזר גם בחוות דעת של רופא מומחה.

רשלנות רפואית בלידה

מקרי רשלנות רפואית בלידה ובהיריון

אין רשימה סגורה של מקרים היכולים להיחשב כרשלנות בלידה, אך להלן כמה דוגמאות למקרים שלעתים מגיעים לבתי המשפט:

רשלנות רפואית בזריקות אפידורל – ליתר דיוק מדובר בהזרקות אפידורליות, כלומר הזרקות של חומר מאלחש אל תוך החלל האפידורלי. זהו הליך שכיח בו משתמשים לצורך הקלה על כאבי לידה. רוב היולדות בישראל נעזרות בזריקה אפידורלית. אך למרות זאת היא אינה מתאימה לכל המקרים. על הרופאים להיות מודעים למחלות רקע ומצבים רפואיים שונים הפוסלים את השימוש בזריקות אלו. לדוגמה אשר ישנה ספירה נמוכה של טסיות דם, אין להשתמש בהליך זה. אם הרופאים השתמשו בהליך זה למרות הספירה הנמוכה של הטסיות, זהו יכול להיות מקרה של רשלנות רפואית בלידה.

לידה של תינק פג – כל תינוק שנולד לפני השבוע ה 37 להריון או מתחת למשקל של 2.5 ק“ג נחשב לפג. לידת פג יכולה להיות תוצאה של רשלנות רפואית בהריון. הרפואה לא יכולה למנוע זאת באופן מוחלט, אך הידע הרפואי הקיים יודע לרופאים לזהות מקרים בהם ישנו חשש מוגבר ללידה מוקדמת. ובאמצעות מעקב וטיפולים שונים, ניתן לתת לאם טיפולים המפחיתים את הסיכוי ללידת פג. ישנם מקרים של רשלנות רפואית במעקב היריון, וגם אלו עשויות להיות עילות לתביעת רשלנות רפואית.

עורך דין רשלנות רפואית

אלו הן רק שתי דוגמאות למקרים של רשלנות רפואית בלידה או רשלנות רפואית בהיריון. אך ישנם עוד מקרים רבים כמו רשלנות רפואית בעת ביצוע בדיקות מי שפיר, בדיקות גניקולוגיות, לידת עכוז, ניתוח קיסרי, רשלנות רפואית יישור שיניים ועוד.

במידה וישנו חשש למקרה של רשלנות רפואית בלידה, חשוב לפנות אל עורך דין רשלנות רפואית. לא כל עורכי הדין מנוסים בתחום זה. אולי יותר נכון יהיה להגיד כי רק עורכי דין מעטים עוסקים בזה.

אם אתם מחפשים משרד עורכי דין המתעסק ברשלנות רפואית, כדאי לפנות אל משרד עורכי הדין של אסף אודיז. היתרון של משרדינו הוא שאנו מקדישים את כל האנרגיה לתביעות של רשלנות רפואית.

עורך דין רשלנות רפואית

השאירו פרטים להצעה משתלמת ביותר!

ארד ביקורת מבנים

בדק בית בטרם רכישת דירה

בדק בית הוא דבר חשוב שיש לעשות בטרם חותמים על עסקה לרכישת דירה. זה חשוב גם כאשר מדובר על רכישת דירה מקבלן וגם במקרים בהם

תוכן עניינים

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x